Neoficiální stránky španělské skupiny El Sueño de Morfeo

- Historie

Jak to všechno začalo

Španělská skupina El Sueño de Morfeo oficiálně vznikla v roce 2003, avšak už pár let před ní fungovala formace s názvem Xemá.

 

 

Xemá (1999-2003):

Za vznikem kapely (1999) stál David Feito a Raquel del Rosario. David hrál v keltské hudební skupině, vlastně stál v jejím čele. David pochází s Asturie, proto skupina odchází do Ovieda (nejspíš odešli z Kanárských ostrovů), kde se snaží prorazit. Vrcholem snahy je deska "Del interior", vydaná v roce 2002 malou nahrávací společností. Album však nemá kýžený úspěch. David s Raquel se rozhodnou koncem roku 2003 začít znovu od začátku, přijmou mezi sebe Juana. Vzniká El Sueño de Morfeo.

 

El Sueño de Morfeo (2003- dosud):

El Sueño de Morfeo se singlem Nunca volverá (2004) dobývají přední příčky španělských hitparád, vyhoupnou se na špičku španělské popmusic. Svou pozici dotvrzují albem El Sueño de Morfeo (2005), které se výborně prodávalo. Píseň Ojos de cielo později zazní v argentinské telenovele Sos Mi Vida (Jsi můj život).
V roce 2006 se El Sueño de Morfeo podílí na soundtracku k animovanému filmu Cars. Píseň s názvem Reencontrar (v anglické verzi soundtracku Find Yourself) vychází i na CD, spolu s písní Voy a vivir. Ještě tento rok vydávají reedici CD El Sueño de Morfeo.
Následující rok (2007) vychází dlouho očekávané druhé album pojmenované Nos vemos en el camino. Jednu píseň na desce zpívá David (En Un Rincón).

Za zmínění určitě stojí i to, že Raquel nazpívala několik písní bez kapely. Nazpívala duety s Diegem Martínem (Dejame verte), Mártou Sanchez (Desperada) nebo Franem Pereou (Uno más uno son siete).

 

Článek jsem napsala pro tento web. Až později jsem jej uveřejnila na www.hudebniskupiny.cz

 

Žádné komentáře
 
© 2008